Zapakować na bagażnik rowerowy i w drogę :)

Bagażnik rowerowy- jaki wybrać?

Istnieje wiele wszelakich metod przewozu rowerów za pomocą samochodu. Sprawdźmy jakie rodzaje bagażników są najczęściej wybierane przez konsumentów? Jaki bagażnik wybrać, aby sprostał naszym oczekiwaniom? Wiele osób ma problem z przewozem rowerów na weekendowy wypad za miasto czy na wakacyjny wyjazd. Nie ma co się temu dziwić, gdyż na rynku znaleźć można wiele interesujących modeli bagażników, które będą odpowiedzialne za bezpieczny oraz wygodny sposób transportu naszych jednośladów. W kategorii bagażników zewnętrznych możemy wyróżnić modele: na tylną klapę, dach bądź montowane na hak holowniczy. Jednakże każde rozwiązanie niesie zasobom pewne plusy oraz minusy. Średnie ceny bagażników oscylują w granicach kilkuset złotych, oczywiście istnieją zaawansowanych modele, których cena sięga nawet liczb 4-cyfrowych.

Jaki typ wybrać?

Jednym z najczęściej wybieranych bagażników jest bagażnik dachowy. Swoją popularność zawdzięcza stosunkowo niskiej cenie za takiego rozwiązanie. Na dachu można zamontować, aż do 5 rowerów (patrz https://sklepzrowerami.pl ). Jednym z problemów takich modeli jest zwiększenie się oporu powietrza, w trakcie jazdy co skutkuje większym spalaniem. Warto podkreślić, iż żeby rowery zamontować, trzeba je podnieść na sporą wysokość. W sytuacji, kiedy posiadamy ciężki rower bądź należymy do osób słabszych, wtedy mogą pojawić się znaczące problemy. Jednakże z pewnością należy do mocnych bagażników rowerowych.

Następnym rozwiązaniem jest bagażnik montowany na tylnej klapie. Większość egzemplarzy bez problemu pomieści od 2 do 4 rowerów. Jeżeli chodzi o montaż, to jest on całkiem czasu chłonny oraz będziemy mieli wówczas ograniczony dostęp do bagażnika w trakcie podróży. To były minusy teraz przejdźmy do atutów. Jednym z nich jest fakt, iż bagażnik ma mały rozmiar. Dzięki temu po spełnionej pracy możemy wygodnie go przechowywać.

Ostatnią opcją jest bagażnik na hak holowniczy. Jednym problemem może być brak haka holowniczego czy wysoka cena. Samochody z bagażnikiem na haku mają niski poziom spalania, gdyż rowery są umiejscowione nisko oraz skryte są w cieniu aerodynamicznym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij