Trudne życie drwala, czyli o akcesoriach do brody

Brody na dobre wróciły do łask. Razem z wąsami, nieodzownym atrybutem sarmackiej urody, przetrwały dominację gładkiego lica i ponownie szturmują męskie twarze. Zarost „na drwala” znowu powodem do dumy, przyciągającym oko na dżentelmena. Niemniej, niewielu ludzi zdaje sobie sprawę ile pracy trzeba włożyć w utrzymanie brody. Nie chodzi już nawet o samo strzyżenie, to bowiem można powierzyć profesjonalnym golibrodom. Samo pielęgnowanie męskiej brody wymaga już pewnego wysiłku. Przyda się do tego nieco akcesoriów.

Włos to włos, trzeba czesać

Prosta, a zarazem tak często niedoceniania prawda. Broda to włosy. Ludzkie, żywe włosy. Wymaga więc pielęgnacji tak samo, jak czupryna na głowie. Ba, broda być może nawet bardziej! Chłonie ona bowiem zapachy, a opowieści o zostawaniu w niej jedzenie nie są przesadzone. Dlatego właśnie należy pamiętać o codziennej pielęgnacji. Myciu, stosowaniu odpowiednich kosmetyków i czesaniu. Szczególnie to ostatnie jest dosyć istotne. Pozwala bowiem rozplątać włosy i odpowiednio je ułożyć, co bywa szczególnie trudne po przebudzeniu. Do tego celu używa się specjalnych grzebieni oraz szczotek, tzw. kartaczy. Akcesoria do brody dla mężczyzn ze sklepu Facetaria.pl to dosyć obszerna grupa, niemniej to właśnie ta szczotka ma wyjątkowe znaczenie dla higieny zarostu. Wykonany z twardego, dziczego włosia, kartacz idealnie rozczesuje zarost. Naturalny materiał nie elektryzuje włosów, a jako sztywna szczecina doskonale usuwa złuszczony naskórek. Dokonuje również masażu skóry twarzy, poprawiając jej ukrwienie pod brodą. Szczególnie dobrze sprawi się zaś rano, o wiele lepiej niż standardowy grzebień układając niesforną brodę.

Pielęgnowanie męskiej brody to nie tylko czesanie

Racja, nie tylko. Czasami trzeba ją również przyciąć. Szczęściem obecnie bardzo łatwo jest zdobyć dobre akcesoria do brody dla mężczyzn, nawet całe zestawy. Brzytwa to może za wiele dla początkującego, niemniej specjalny grzebień – szablon to już ciekawy gadget. Pozwala on łatwo przyciąć zarost pod odpowiednim kątem, stylizując go. Nie zawsze jest bowiem czas na udanie się do salonu. Niemniej, życie brodacza wymaga nieco wysiłku. Dla dobrej brody warto się jednak poświęcić i spędzić nieco czasy pielęgnując ją co rano.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij