Bezpieczne gryzaki dla noworodków dostępne dla każdego rodzica

Noworodki i małe dzieci w okresie wyrzynania się pierwszych ząbków potrzebują skutecznego masażu nabrzmiałych dziąseł. Wówczas z pomocą przychodzą funkcjonalne gryzaki, specyficzne zabawki odznaczające się odpowiednim stopniem twardości. Gryzaki zaspokajają dziecięcą ciekawość świata, bo, jak wiadomo, noworodki poznają otoczenie poprzez wkładanie do buzi przedmiotów napotkanych na swojej drodze. Te praktyczne przedmioty przydają się świeżo upieczonym rodzicom, warto zatem o nich pamiętać, kupując akcesoria dla maluszków i uzupełniając wyprawkę. Jakie gryzaki wybrać i czy można się bez nich obejść?

Rodzaje gryzaczków

Na rynku dostępne są gryzaki wykonane z różnych materiałów i znajdziesz je również w dziale dziecko https://babyville.pl/pl/c/DZIECKO/71 . Najczęściej mają wymiary porównywalne do dłoni dorosłej osoby oraz nieregularne kształty. Muszą być odpowiednio duże, by dziecko nie było w stanie włożyć ich w całości do buzi, gdyż mogłoby to rodzić ryzyko zachłyśnięcia się. Wyróżniamy mocne gryzaczki drewniane, które najczęściej pochodzą z oszlifowanego drewna klonu lub dębu oraz gryzaczki plastikowe, w przypadku których należy się upewnić, czy nie zawierają domieszki substancji szkodliwych dla maluszka. Wśród zabawek przeznaczonych do gryzienia dostępne są także gryzaki chłodzące, wykonane z miękkiego materiału, który możemy przechowywać w lodówce, by po wyciągnięciu dawał ulgę maluchowi z obolałymi dziąsłami, a także gryzaki silikonowe, które powstają z bezpiecznej spożywczej odmiany silikonu. Rodzice preferujący ekologiczny tryb życia mogą postawić na gryzak bambusowy, od warunkiem, że dziecko nie jest alergikiem.

Efektywne czyszczenie gryzaczków

Ponieważ małe dziecko wkłada zabawki do buzi, koniecznością jest ich częste mycie i zachowanie odpowiedniej higieny. Niektóre gryzaki dla noworodków nadają się do mycia w zmywarce, ale lepiej robić to ręcznie, zwłaszcza, jeśli przedmioty mają trudno dostępne miejsca. Raz na kilka dni dobrze jest wysterylizować przedmiot. Na co dzień wystarczy mycie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła naturalnego. Zazwyczaj gryzaki są solidne i wytrzymałe, odporne na skrajne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gryzaki – czy warto kupić?

Ostatnimi czasy gryzaki dla noworodków stały się dość popularne i większość niemowlaków z nich korzysta. Tego typu zabawki z pewnością mają wiele zalet i pełnią nie tylko funkcję rozrywkową. U noworodków, u których proces rośnięcia ząbków mlecznych jest jeszcze niewidoczny, gryzaki dla dzieci pobudzają krążenie w dziąsłach i w ten sposób przyspieszają, oraz ułatwiają wyrzynanie się zębów. Ponadto, niemowlak podnosząc gryzaczek do buzi ćwiczy percepcję sensoryczną oraz opanowuje techniki motoryczne i koordynację oko-ręka-buzia. Zabawka do gryzienia, choć nie jest niezbędna, jest bardzo przydatna, więc warto zdecydować się na jej zakup.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij