instagram

Goście

Autorzy

 

Bartek Biedrzycki

To wszechstronny twórca związany z wydawnictwem Fabryka Słów. Dzięki niemu kwitnie literacka odnoga nurtu postapokaliptycznego (tak zwana Fabryczna Zona). Publikuje komiksy, jest scenarzystą i podcasterem, a także honorowym dawcą krwi. Jego trzecia pełnowymiarowa powieść „Dworzec Śródmieście” powinna ukazać się na początku przyszłego roku. Serdecznie zapraszamy na prelekcje z udziałem Godaia!

 

 

 

Jakub Ćwiek

Jest autorem osiemnastu książek, licznych opowiadań i artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, rozwija też światy, w których prym wiodą Chłopcy oraz Dreszcz, oraz wypuszcza się na zupełnie inne rejony. W 2016 roku ukazały się dwie nowe książki jego autorstwa: “Przez Stany POPświadomości” oraz “Grimm City. Wilk!”. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie "Bajka o trybach i powrotach". W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.

Rok 2015 był dla niego dziesięcioleciem rozpoczęcia pracy twórczej.

 

Rafał Dębski

Urodzony w 1969 roku w Oleśnicy, polski pisarz fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. Z wykształcenia i zawodu psycholog (absolwent wydziału psychologii KUL). Od czerwca 2009 do maja 2012 redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego najważniejsze dzieła to „Czarny pergamin” i „Gwiazdozbiór kata”. (źródło Wikipedia) 

Autorem zdjęcia jest Ondrej Herold. 

 

 

 

Michał Gołkowski

Jest jednym z najpopularniejszych pisarzy nurtu postapokaliptycznego w Polsce. Urodził się w 1981 roku w Sochaczewie, z zawodu jest lingwistą i tłumaczem z języków rosyjskiego i angielskiego. Zadebiutował powieścią „Ołowiany świt” w 2013 roku (cykl powieści z uniwersum „S.T.A.L.K.E.R.”) opublikowaną przez wydawnictwo Fabryka Słów, z którym jest związany do dziś. W tym roku ukazała się trzecia część cyklu „Stalowe Szczury”" pod tytułem „Königsberg”. Autor słynie z ciętego, czarnego poczucia humoru, które jest cechą charakterystyczną jego przygnębiających, mrocznych wizji upadłego świata.

 
 

 

Aneta Jadowska

Urodzona 14.08.1981 filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Urodzona w Radomsku, dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w Przedborzu. Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest Torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocześnie kocha je i nie znosi. Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym. Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy, więc kończąc prace nad heksalogią, już obmyśla kolejne powieści. Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać. Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem… Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Kazimierz Kyrcz

Urodzony w 1970 roku – prozaik, redaktor i publicysta. Mieszka w Krakowie. Współautor zbiorów opowiadań: „Piknik w piekle” (2004), „Horrorarium” (2006), „Twarze szatana” (2009), „Chory, chorzy, trup” (2011) i „Lek na lęk”(2011), a także powieść „Siedlisko” (2009), „Koszmar na miarę” (2010), „Efemeryda” (2011), „Wojna świrów” (2014). Autor powieści: „Podwójna pętla” (2013) oraz zbioru opowiadań „Femme fatale” (2015). Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. „City”, „Halloween” czy „Księga strachu”. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał film „Head to Love” wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sławomir Nieściur

W tym roku zadebiutował powieścią „Wedle zasług” (uniwersum „S.T.A.L.K.E.R.”) wydaną przez Fabrykę Słów. Urodził się w 1973 roku w Lublinie. Z wykształcenia prawnik, pisarz z  zamiłowania. Jak sam mówi, jego miłość do literatury rozpoczęła się, gdy miał 7 lat, od przeczytania na strychu podniszczonego egzemplarza „Krzyżaków”. Jest miłośnikiem gier komputerowych, kinomaniakiem i wielbicielem kotów. Gdyby mógł, to resztę życia spędziłby na Alasce, ale póki co wpadnie w czerwcu na Fantasmazurię.

 

 

 

 

 

 

Wiktor Noczkin (właśc. Viktor Isyemini)

Urodził się w 1966 roku w Charkowie. Spędził tam dzieciństwo i młodość, marząc o locie na nieznaną planetę lub choćby nadaniu nazwy rzece. Przez lata kolekcjonował figurki żołnierzyków, a nawet sam je produkował i sprzedawał. Życie zawodowe rozpoczynał jako inżynier i projektant dźwigów towarowych rozsyłanych na cały świat. Autor ten jest zaangażowany w serię „S.T.A.L.K.E.R.”, a jego najbardziej znane cykle to „Świat króla Ingwi”, „Rycerze Chłamu” i „Zbieracz zła”. Notka biograficzna pochodzi ze strony internetowej fabrykaslow.com.pl. 

 

 

 

 

 

Krzysztof Piersa

Dziennikarz, Operator drona i Coach. Pasjonat modelarstwa, fantastyki i sportów sylwetkowych. Autor książki "Komputerowy Ćpun" poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych. Podróżuje po całej Polsce uświadamiając rodziców jak wygląda bogaty świat cyfrowej rozrywki. Graczom z kolei pokazuje cienką granicę między pasją a manią. Pisze powieść fantastyczną. Planuje też zostać Youtuberem... nie jest świadomy w co się pakuje...

 

 

 

 

 

 

 

Adrian Tchaikovsky

Adrian Tchaikovsky urodził się w Woodhall Spa, Lincolnshire. Studiował psychologię i zoologię w Reading, lecz z powodów nieznanych nawet sobie ostatecznie ukończył prawo. Pracował jako prawnik w Reading oraz Leeds, gdzie obecnie mieszka. Żonaty, amatorsko interesuje się aktorstwem, nie trzyma w domu żadnych egzotycznych ani niebezpiecznych zwierząt, za wyjątkiem może syna.

Jest autorem serii Cienie Pojętnych, Echoes of the Fall oraz kilku samodzielnych powieści. Wygrał nagrodę imienia Arthura C. Clarke'a za najlepszą powieść science fiction. Jego twórczość porównywana jest z osiągnięciami Patricka Rothfussa, Scotta Lyncha, Joe Abercrombiego czy Davida A. Durhama.

 

Michał J. Walczak

Urodzony w 1986 – z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, tłumacz, fonetyk; w wolnych chwilach muzyk, wokalista i tekściarz zespołu Voodoo Seeds. Debiutował na łamach „Niedobrych literek”, opowiadaniem „Śmierć po kolędzie”. Od pewnego czasu ściśle współpracuje z Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem są opowiadania opublikowane w magazynie literacko-kryminalnym „Pocisk”, kwartalnikach „OkoLica strachu” i „EleWator” oraz antologii „City 3”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blogerzy

 

Byłem Tu. Tony Halik

Asia i Kondi – podróżujemy razem już prawie 10 lat. Mamy kota na punkcie podróży – zwłaszcza do Azji, ale ostatnio zasmakowaliśmy też w Ameryce Południowej. Zapraszamy na naszą prelekcję "Geek in Japan: popkulturowy przewodnik po Japonii". 

 

 

 

Odmęty Absurdu

Są tacy ludzie, którzy umieją ująć nasze myśli w kilku trafnych słowach. Taka właśnie osoba tworzy Odmęty Absurdu. Pojawi się na naszym konwencie. Jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniliście się z jej stworkami, to serdecznie zapraszamy! Znajdziecie ją na portalu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/odmetyabsurdu/

 

 

 

 

 

 

 

Ilona Kobieta Ślimak” Myszkowska

Autorka komiksu internetowego "Chata wuja Freda" (chatolandia.pl), scenarzystka "Barw Biedy" i mangi "Kawaii Scotland" (rysowanej przez Drankę). Wydała kilka rzeczy na papierze - 4 edycje kalendarza "Kartki z datami do zapisywania rzeczy", komiksy "Ślimacze Opowieści" i "iGranie z Gruzem" oraz grę planszową o tym samym tytule. Ostatnio współtworzy gry komputerowe (“Korpo Tale, “Opowieści z Nyanii”) i szyje pokraczne stworzenia ze skarpet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cosplayerzy

Aleksandra „Shappi” Tora

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych cosplayerek w kraju. Swoją przygodę z odtwarzaniem postaci z najpopularniejszych gier (min. League Of Legends, Wiedźmin, Diablo) rozpoczęła w 2009 roku. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i wygrane w najważniejszych konkursach na najlepszy cosplay. Na Fantasmazurii będzie gościem i jurorką w konkursie na najlepsze stroje i interpretacje postaci. Jej fanpage liczy ponad 44 tysiące obserwatorów, kanał na You Tube ponad 3500 subskrybentów.

 

 

 

 

Zespoły

 

Łysa Góra

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. 
Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry. 

 

Runika

Miłośnicy folkowo-rockowo-metalowych klimatów będą mieli okazję do świetnej zabawy na koncercie grupy Runika, która zagości na naszym konwencie. Warszawska grupa powstała dwa lata temu, ma na koncie ponad 50 żywiołowych koncertów. Sami o sobie mówią: „Na scenie łączymy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach”.

 

 

 

Żywiołak

Grupa muzyczna tworząca muzykę w stylu folk. Została założona w 2005 roku przez Roberta Jaworskiego i Roberta Wasilewskiego. W kwietniu 2006 r. grupa zdobyła GRAND PRIX na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W roku 2007 roku Żywiołak związał się z agencją koncertowo-wydawniczą Karrot Kommando, której nakładem w tym samym roku ukazał się maxi-singel pt. „Muzyka psychodelicznej świtezianki”. Utwór „Ой Ти, Петре, Петре” z płyty Nowa Ex-Tradycja pojawił się w intrze do gry komputerowej „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”.