instagram

Bloki tematyczne

BLOK LITERACKI

Przygotowaliśmy blok literacki tak, aby odnaleźli się na nim zarówno początkujący miłośnicy książek z gatunków takich jak fantasy, science fiction czy horror, jak i ci, którzy od lat pochłaniają ich liczne tomy. Zaprosiliśmy znakomitych autorów krajowych i zagranicznych, a także prelegentów, wydawców i tłumaczy, którzy przybliżą Wam fascynujący świat książki. Dzięki warsztatom dowiecie się również, jak zacząć pisać, gdzie szukać inspiracji oraz jak nawiązać przyjazne relacje z wydawcami. Miłośników literatury z pewnością ucieszą również konkursy z nagrodami.

 
 
 
 
BLOK FILMOWO-SERIALOWY

Jeśli lubicie spędzać swój wolny czas, oglądając nałogowo filmy i seriale z gatunków wszelakich, śledzicie kariery aktorów, reżyserów czy producentów, zawsze chcieliście nakręcić swój własny film - z pewnością spędzicie na naszym bloku sporo czasu. Przewidujemy spotkania z twórcami z branży, znawcami kinematografii, blogerami i vlogerami zajmującymi się filmową popkulturą. Na odważnych będą również czekać konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 
 
 
 
 
 

BLOK NAUKOWY

Nasze bloki tematycznie mają Was nie tylko bawić ale także uczyć. Dopilnujemy, byście opuścili teren naszej imprezy w dobrych nastrojach i bogatsi o nowe doświadczenia. Nauka koresponduje z rozrywką spod znaku science fiction i dojrzałą literaturą tego gatunku. Postaramy się by przygotowany przez naszych prelegentów program sprawił, że blok naukowy będzie prawdziwe oblężony przez „wiedzoholików” w każdym wieku.

 

 

 

 

KONCERTY

Gdybyście jakimś cudem nie cierpieli na nadmiar rozmaitych atrakcji, to zorganizowaliśmy dla Was jako wisienkę na torcie energetyczne koncerty rockowych kapel nie tylko z naszego podwórka. Przygotujcie się na najgłośniejszą (poza „Ultra Starem” rzecz jasna) część sobotniej Fantasmazurii!

 
 
 
 
 
 
 
TARGI

Zapewne tak jak my jesteście gadżeciarzami, którzy zbierają wszystko, co jest związane z ulubionym fandomem. Macie zajawkę na punkcie komiksów, literatury, filmów i seriali, a ostatnie grosze przeznaczacie na uzupełnienie Waszej wciąż za małej kolekcji figurek? Nie pogardzicie też koszulkami ze swoimi ulubionymi bohaterami, które znajdziecie na stoiskach naszych wystawców. Przez trzy dni będziecie otoczeni rękodzielnictwem, materiałami przydatnymi w tworzeniu cosplayów oraz cyberpunkowymi i steampunkowymi cudeńkami. Zapewniamy, że każdy uczestnik znajdzie na stoiskach coś dla siebie!

 

 

 

BLOK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeśli czytacie teraz te słowa, to znaczy, że prawdopodobnie na tego typu evencie jesteście pierwszy raz lub macie wiedzę tylko z zakresu Waszych zainteresowań. Blok dla początkujących pozwoli Wam dowiedzieć się, czym jest fandom, zapoznać się z atrakcjami takimi jak LARP czy sesje RPG, a także zrozumieć czym tak naprawdę zajmują się cosplayerzy. Pamiętajcie, że każdy kiedyś zaczynał od podstaw, więc bez wstydu pytajcie o wszystko. Chętnie oprowadzimy Was po konwentowym świecie.

 

BLOK INTEGRACYJNY

Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie uczestnikom konwentu mnogości atrakcji i pełnej swobody. Blok integracyjny ma za zadanie umilić Wam czas, oferując wspólne śpiewanie, tańczenie, granie oraz zabawę w wioskach integracyjnych, gdzie czekają na uczestników kreatywne i wymagające współpracy zadania. Gwarantujemy poznanie pozytywnie zakręconych ludzi z całego kraju!

 

 

BLOK GIER PLANSZOWYCH I BITEWNYCH

Niesłabnąca popularność gier planszowych i bitewnych oraz karcianek będzie miała swoje odbicie w strefie dla graczy. Będziecie mogli zmierzyć się z najpopularniejszymi obecnie tytułami, ale także z klasykami rządzącymi w latach 80. i 90. Plansza na stół, kostki, karty i pionki w dłoń, grupa znajomych lub nieznajomych u boku i już możecie rozpocząć wielogodzinną zabawę.

 

 

BLOK GIER ELEKTRONICZNYCH

Podczas trzech dni naszego eventu będziecie mogli wykazać się w różnego rodzaju grach elektronicznych, takich jak „Ultra Star”, czyli zaraźliwym zbiorowym śpiewaniu, „Dance Dance Revolution”, które sprawdzi Waszą kondycję, spryt i refleks. Będziecie mogli zagrać w najpopularniejsze gry komputerowe. Nie zabraknie relacji na żywo z popisów najlepszych graczy w naszym kraju. Pojawią się też goście specjalni związani z branżą gier elektronicznych. Przygotujcie się na emocjonujące rozgrywki na najwyższym poziomie.

 

 

BLOK COSPLAY

Cosplayerzy nie są ludźmi z innego wymiaru, o czym będziecie mogli się przekonać, biorąc udział w warsztatach z tworzenia strojów - zarówno odtwarzających postacie z kultowych filmów, seriali czy komiksów, jak i powstających zupełnie od zera. Spotkacie ludzi dla których cosplay to nie tylko hobby, lecz także styl bycia i życia. Oczywiście największą atrakcją związaną z tym blokiem będzie konkurs, w którym wraz z nami wybierzcie najlepiej przebranych uczestników Fantasmazurii.

 

 

 

BLOK RPG I LARP

Czyli blok, w którym najbardziej liczą się kreatywność, wyobraźnia i umiejętność pracy w grupie. Będziecie mogli stworzyć pełne zwrotów akcji historie, które rozgrzeją Wasze szare komórki i pozwolą przenieść się do odległych krain wykreowanych przez Wasze umysły. A to wszystko w komfortowej i cichej strefie. W końcu tylko spokój może nas uratować!

 

 

 

BLOK KULTURY JAPOŃSKIEJ

Blok kultury japońskiej jest nieodłączną częścią największych konwentów w kraju i dzięki swojej specyfice gromadzi zarówno maniaków mangi i anime, jak i zupełnie zielonych w temacie, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o egzotycznych zwyczajach mieszkańców kraju, który jednocześnie przoduje we wszelkiego rodzaju innowacjach technologicznych, a przy tym głęboko czci swoje tradycje. Nasi goście swoimi prelekcjami przybliżą Wam miejsce, które czasami uznaje się za inny świat. Nauczycie się podstaw języka japońskiego, będziecie mogli posmakować regionalnych potraw, a także wziąć udział w grach, zabawach i konkursach.